|

#ŚWIETLIX 7 – co, jak i kiedy? ℹ️

Szkolenie #ŚWIETLIX 7 już lada moment! Nadszedł czas, by wreszcie przedstawić szczegółowy harmonogram kursu oraz naszych prelegentów. Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu!

Zapisy na szkolenie #ŚWIETLIX 7 wciąż trwają. Zgłoś uczestnictwo swojej świetlicy/placówki w linku TUTAJ.

Wiosenna edycja kursu obejmuje dwa zjazdy stacjonarne w Gdańsku w dniach 10-11 marca 2025 oraz 31 marca – 1 kwietnia 2025. Pierwszy zjazd będzie bardziej praktyczny i pokaże Wam, jak skutecznie pozyskiwać fundusze na działania Waszej placówki, natomiast drugi podejdzie do sprawy bardziej merytorycznie. Nasi eksperci przeprowadzą wykłady o współpracy z Dziećmi, uzależnieniach behawioralnych, czy zagrożeniem popełnienia samobójstwa wśród najmłodszych.

📌 Gdzie? – Centrum Dolna Brama, Gdańsk

HARMONOGRAM KURSU ŚWIETLIX 7:

10.03.2025 (poniedziałek), godz. 8:45 – 16:00
Działania Public Relations w świetlicy
Prowadzące: Karina Rawdanowicz-Wróbel, Aleksandra Mielczarek-Cegielska

11.03.2025 (wtorek), godz. 8:45 – 15:15
Pozyskiwanie funduszy na działania świetlicy
Prowadząca: Sławomira Wojtyś

Drugi zjazd stacjonarny

31.03.2025 (poniedziałek)

  • godz. 8:45 – 12:00
    Uzależnienia behawioralne wśród dzieci i młodzieży oraz profilaktyka
    Prowadząca: Ewa Misztal 
  • godz. 12:45 – 16:00
    Zagrożenia popełnienia samobójstwa wśród Dzieci i Młodzieży; Jak radzić sobie z traumą?
    Prowadząca: Karolina Tkaczyk

01.04.2025 (wtorek)

  • godz. 8:45 – 12:00
    Motywacja do pracy
    Prowadząca: Marcelina Varol
  • godz. 12:45 – 16:00
    Praca z “trudnym” rodzicem
    Prowadząca: Ewa Patyk

Poznaj naszych ekspertów!

Karolina Tkaczyk psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Ukończyła 4-letnie szkolenie w ISPHS. Doświadczenie zdobywała w prywatnym gabinecie, na oddziale dziennym “Medicor” oraz przy tworzeniu warsztatów w pracowni rozwoju osobistego “Kreska”. Pracuje w poradni ISPHS w Warszawie i w Poznaniu. Współpracuje zarówno z dorosłymi, nastolatkami, jak i Dziećmi.

Ewa Patyk – od zawsze zaangażowana w sektor pozarządowy, zarówno wolontaryjnie, jak i zawodowo. Od 2007 roku związana z Gdańską Fundacją Innowacji Społecznej. Współtwórczyni Domu Sąsiedzkiego Gościnna Przystań na gdańskiej Oruni, gdzie buduje i realizuje programy społeczne oraz interwencyjne. Zakochana w społeczności lokalnej i dzielnicowym klimacie. Od 2020 kierowniczka Centrum Równych Szans, czyli miejsca wsparcia dla osób doświadczających kryzysu. Żona, mama trójki Dzieci oraz opiekunka dwóch kotów.

Ewa Misztal – psycholożka i psychoterapeutka w trakcie czwartego roku szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty psychoanalitycznego w Poznańskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Doświadczenie zdobywała jako psycholog szkolny w Pucku i w Poznaniu, a także w poradni w Pniewach. Pracuje z dorosłymi i nastolatkami.  

Marcelina Varol –  pedagożka, terapeutka, promotorka zdrowia, a także właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Win Your Life. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.

Poznaj nasze prowadzące z POCIECHY!

Sławomira Wojtyś – Specjalistka ds. fundraisingu w Fundacji POCIECHA, od 19 lat zajmuje się współpracą w obszarze B2B, jak również przygotowaniem ofert handlowych. Od 10 lat zajmuje się planowaniem i koordynacją kampanii marketingowych i fundraisingowych (ATL, BTL), budowaniem trwałych relacji z darczyńcami korporacyjnymi (firmami), realizacją budżetów fundraisingowych, monitorowaniem miesięcznych przychodów i kosztów, a także przygotowywaniem raportów i analiz. Równolegle pracuje też jako nauczyciel i tłumacz języka migowego. 

Karina Rawdanowicz-Wróbel – Koordynatorka Szlachetnych Inicjatyw w Fundacji POCIECHA. Jest absolwentką kierunku zarządzania zasobami ludzkimi, posiada bogate dziesięcioletnie doświadczenie w działach HR. Ponadto ma praktykę we współpracy z wolontariuszami oraz prowadzeniu organizacji pozarządowej. Jej obszar działania obejmuje także pracę z Dziećmi, począwszy od edukacji domowej aż po organizację wydarzeń harcerskich.

Aleksandra Mielczarek-Cegielska – Z wykształcenia absolwentka kierunków: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Komunikacja wizerunkowa. Od 4 lat zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i tworzeniem treści na strony internetowe, natomiast od roku poszerza swoje kompetencje o działania PR, czym zajmuje się w Fundacji POCIECHA. Prowadziła kampanie ogólnopolskie i opowiadała o działaniach fundacji w wielu studiach radiowych. Bardzo lubi spotkania z Dziećmi, zwłaszcza podczas eventów organizowanych przez Fundację POCIECHA.

Podobne wpisy